Zobne proteze
Delna ali totalna proteza nadomesti vaše naravne zobe in da vašim licem in ustnicam podporo, da lahko uživate v zdravi hrani in se samozavestno smejite. Proteza je narejena iz akrilata ter je oblikovana tako, da je videti kot da imate naravne zobe in dlesni ter da se udobno nosi.
Nadomestitev zob
Zobne proteze so odlična rešitev za tiste, ki imajo manjkajoče zobe. Omogočajo nadomestitev izgubljenih zob ter izboljšajo estetski videz in funkcionalnost nasmeha.
Izdelava po meri
Naša ekipa izdeluje individualno prilagojene zobne proteze za vsakega pacienta. S sodobno tehnologijo in materiali zagotavljamo udobno in natančno prileganje.
Trajna in estetska rešitev
Zobne proteze so izdelane iz kakovostnih materialov, ki omogočajo dolgotrajno uporabo, ob pravilni negi pa tudi ohranjanje estetskega videza.
Izdelava zobne proteze
Zobne proteze vam naredimo v sodelovanju z zobotehničnim laboratorijem na podlagi več odtisov stanja v vaših ustih. Tip izbrane proteze določa koliko obiskov v ordinaciji potrebujete.
Koliko obiskov je potrebnih?
Za delno protezo so navadno zadosti trije obiski, za totalno protezo pa je potrebno ordinacijo obiskati petkrat. Po prejetju proteze vas pokličemo še na kontrolo, kjer se prepričamo, da se vam proteza lepo prilega in da ste z njo zadovoljni.
Kako poteka postopek namestitve zobnih protez?
Posvet in načrtovanje
Postopek izdelave zobnih protez se začne s posvetom pri zobozdravniku. Naši strokovnjaki bodo skrbno prisluhnili vašim željam, pregledali stanje vaših zob in ustne votline ter ocenili najprimernejšo rešitev. Na podlagi teh informacij bomo skupaj z vami oblikovali načrt za izdelavo zobnih protez, ki bo ustrezal vašim potrebam.
Odtis ustne votline
Po načrtovanju se prične z odtisom vaše ustne votline. S posebno maso bomo natančno odtisnili vaše dlesni in zobe, kar bo služilo kot osnova za izdelavo prilagojenih zobnih protez. Odtisi bodo poslani v laboratorij, kjer bodo izdelane vaše proteze.
Prileganje in prilagoditve zobnih protez
Ko bodo vaše zobne proteze izdelane, se boste ponovno sestali z zobozdravnikom. Ta korak je ključen za zagotovitev pravilnega prileganja protez vašim dlesnim in ustni votlini. Po potrebi bodo opravljene prilagoditve, da se zagotovi udobje in funkcionalnost protez. Naša ekipa vam bo tudi svetovala glede ustrezne nege in vzdrževanja zobnih protez, da bodo dolgotrajno ostale v najboljšem stanju.
Izkušena ekipa strokovnjakov
Naša izkušena ekipa zobozdravnikov prinaša bogate izkušnje in znanje, kar omogoča varno, učinkovito in individualno prilagojeno estetsko preoblikovanje vašega nasmeha.
Kakovostni materiali
Uporabljamo najkakovostnejše materiale, ki zagotavljajo dolgotrajnost, odpornost na madeže in naraven videz zobnih lusk.
Sodobna tehnologija
S pomočjo napredne tehnologije in digitalnega načrtovanja izdelujemo zobne proteze natančno in hitro, kar zmanjšuje čas postopka.
Sledenje in podpora
Naša ekipa vam bo zagotovila celovito sledenje in podporo skozi celoten postopek, da dosežemo želeni rezultat.
Pacienti nas obožujejo
... in tudi njihove nove nasmehe! 🙂
Modri zob Nova Gorica
Modri zob Ptuj
Modri zob Ptuj
Modri zob Ptuj
Modri zob Kranj
Modri zob Kranj
Odgovori na pogosta vprašanja
Kaj je zobna proteza?
Zobna proteza je snemni nadomestek za manjkajoče zobe in tkivo, ki te zobe obdaja. Proteza je lahko delna, v primeru, ko manjka zgolj nekaj zob, ali totalna, kadar manjkajo vsi zobje. Lahko je narejena iz akrilata ali kovine in je oblikovana tako, da se jo udobno nosi in da so zobje videti čim bolj naravno.
Ali so zobne proteze udobne za nošenje?
Da, naše zobne proteze so izdelane iz vrhunskih materialov in natančno prilagojene vaši ustni votlini, kar omogoča udobno nošenje skozi ves dan.
Ali je postopek izdelave zobne proteze dolgotrajen?
Čas izdelave zobnih protez je odvisen od vrste protez in kompleksnosti primera. Običajno traja nekaj tednov, da so proteze izdelane in prilagojene vašim potrebam.
Kako vzdrževati zobne proteze?
Pri delnih in totalnih protezah je zelo pomembno, da z njimi čim bolj skrbno ravnate. Kadar jih čistite, počnite to nad brisačo ali umivalnikom, polnim vode, da se proteza ne poškoduje, če vam zdrsne iz rok. Protezo je potrebno dvakrat dnevno dobro očistiti, priporočljivo je tudi splakovanje po vsakem obroku. Zobne proteze očistite zunaj ust. Za čiščenje lahko uporabite milnico in večjo ščetko, ki ima mehke ščetine. Odsvetuje se uporaba navadnih zobnih ščetk in zobnih past, ki so preagresivne za plastični material v zobnih protezah. Zelo pomembno je, da očistite vse ploskve zobne proteze in tudi težje dostopne dele. Pacienti lahko svoje totalne proteze hranijo v kozarcu z vodo ali v raztopini, namenjeni hranjenju protez. Kemične in encimske preparate za čiščenje lahko uporabljate kot dodatek, niso pa nadomestilo za redno dnevno čiščenje.
Kakšna je življenjska doba zobnih protez?
Povprečna življenjska doba proteze je 7–10 let, predvsem pa je odvisna od vzdrževanja. Kljub temu da večina protez zdrži več kot 10 let, je nevarnost starih protez v tem, da se lahko na njih nabirajo bakterije, kar privede do problemov v ustih. Hkrati se po tolikšnem času spremeni tudi oblika vaše čeljusti in se stara proteza ne prilega več na trda in mehka tkiva. Velikokrat je možno protezo obnoviti in popraviti, ko pa to ni več mogoče, naredimo novo.
Koliko stane zobna proteza?
Zobna proteza vam bo služila mnoga leta, zato je priporočljivo, da se za izdelavo uporabijo le najkakovostnejši materiali in najboljše tehnike. Cena zobnih protez je odvisna od zahtevnosti izdelave in seveda uporabljenih materialov, zato pogosto ni v vseh primerih enaka. To vam najbolje razloži zobozdravnik na danem primeru.
Ali je proteze možno kombinirati z implantati?
Implantati so sodobna alternativa tako delnim kot polnim protezam oziroma se lahko uporabijo kot stabilizacija protez. Dajejo bolj gotov občutek, saj se proteze ne snemajo same od sebe. Kot nadomestilo delnim protezam na mesto manjkajočih zob vstavimo implantate ter nanje cementiramo porcelanske zobne prevleke.
Totalno oz. polno protezo pa z implantati lahko čvrsto pritrdimo. Predvsem se ta način uporablja v spodnji čeljusti, kjer se že z vstavitvijo dveh implantatov izredno izboljša kakovost nošenja proteze. Ta se med žvečenjem ne premika in ne snema.
Kaj narediti, ko zobna proteza žuli?
Ko začnete uporabljati novo protezo, bo potrebno nekaj časa, da se nanjo tudi navadite. Priporočljivo je, da jo prvi teden nosite neprekinjeno in jo snamete samo za kakšno uro. Neprekinjeno nošenje pospeši prilagajanje na protezo. Če vas proteza zelo žuli in se je vnela tudi sluznica, se čim prej zglasite pri svojem zobozdravniku. Ta bo na mestu ožuljka protezo pobrusil in razbremenil sluznico. Včasih je ta postopek potrebno ponoviti tudi nekajkrat.
Ali zobne proteze vplivajo na govor in prehranjevanje?
V začetku se lahko malo prilagajate novim protezam, vendar se hitro navadite. Kmalu boste spet lahko normalno govorili in uživali v obrokih brez težav.