Implantati
Zobni vsadki ali implantati so vse pogostejši način nadomeščanja zob in zagotavljajo minimalno invazivno in dolgoročno rešitev. Implantati niso le zavijačeni v kost, ampak se zaradi svoje sestave – titana – s kostjo zrastejo (osteointegracija). Za dobro zraščanje kosti in implantata pa je potreben določen čas (2-6 mesecev), kar je ključno za visoko uspešnost.
Specialistična oskrba
Naša ekipa vključuje izkušene zobne kirurge, ki so specializirani za vstavljanje implantatov. Z njihovim strokovnim znanjem in veščinami boste deležni vrhunske oskrbe in najboljših rezultatov.
Kakovostni materiali
V Modrem Zobu uporabljamo najnovejšo tehnologijo in visokokakovostne materiale za vstavljanje implantatov, kar zagotavlja dolgotrajno in naravno izgledajočo rešitev za vaše zobe.
Individualni pristop
Vsak pacient ima edinstvene potrebe in cilje glede svojega nasmeha. Naši implantologi bodo prisluhnili vašim željam in vam svetovali najboljšo možno rešitev glede na vaše stanje zob.
Za koga so primerni?
Skoraj vsakdo, ki je soočen z izgubo enega ali več zob, se lahko odloči za implantate. Po posvetu in planiranju z zobozdravnikom v Modrem zobu se skupaj odločimo za najbolj primeren način oskrbe.
Trajna in učinkovita rešitev
Implantati so trajna in učinkovita rešitev za nadomeščanje izgubljenih zob. V Modrem Zobu vam ponujamo vrhunske implantološke storitve, kjer se vsak implantat natančno načrtuje in vstavlja, da se doseže optimalni rezultat.
Kako poteka vstavitev implantata?
Načrtovanje in diagnostika
Postopek vstavljanja implantatov se začne s temeljito diagnostiko in načrtovanjem. Naši zobni kirurgi bodo z rentgenskimi posnetki in 3D slikami natančno ocenili vašo čeljustno strukturo in kostno tkivo ter na podlagi tega določili najboljši položaj za implantate. Skupaj bomo oblikovali individualiziran načrt, ki bo upošteval vaše želje in cilje.
Vstavljanje implantatov
Vstavljanje implantatov se izvaja ambulantno in običajno pod lokalno anestezijo, kar zagotavlja minimalno nelagodje. Zobni kirurgi bodo s posebnimi kirurškimi instrumenti natančno vstavili titanove vijake v kostno tkivo. Po vstavitvi implantatov bo sledila faza zdravljenja, imenovana "osseointegracija", kjer se implantati postopoma povežejo z okoliškim kostnim tkivom in zagotavljajo stabilno podporo za nadomestne zobe.
Pritrjevanje nadomestnih zob
Ko se implantati popolnoma vsidrajo v kostno tkivo, bomo pritrdili nadomestne zobe na titanove vijake. Nadomestni zobje, kot so keramične krone, mostički ali proteze, so izdelani po meri za popolno estetsko in funkcionalno združitev z vašimi naravnimi zobmi. Po končanem postopku boste deležni natančnih navodil za nego implantatov in nadomestnih zob ter rednih kontrol, da zagotovite dolgotrajno uspešnost vašega implantološkega zdravljenja.
Specialistična ekipa
Naši izkušeni implantologi so specializirani za vstavljanje implantatov in imajo široko znanje in izkušnje na področju implantologije.
Kakovostni materiali
Za vstavljanje implantatov uporabljamo vrhunske titanove vijake, ki zagotavljajo visoko stopnjo biokompatibilnosti in dolgotrajno trdnost.
Individualni pristop
Vsak pacient je edinstven, zato se pri vsakem primeru posebej posvetimo vašim željam, ciljem in potrebam, da dosežemo najboljše rezultate.
Celostna oskrba
Naša ekipa vam zagotavlja celostno oskrbo, ki vključuje strokovno svetovanje, načrtovanje, izvedbo in skrb po posegu za optimalno izkušnjo in rezultat.
Pacienti nas obožujejo
... in tudi njihove nove nasmehe! 🙂
Modri zob Nova Gorica
Modri zob Ptuj
Modri zob Ptuj
Modri zob Ptuj
Modri zob Kranj
Modri zob Kranj
Odgovori na pogosta vprašanja
Kako poteka vstavitev implantata?
Po skrbnem kliničnem pregledu ter 3D CBCT rentgenski diagnostiki določimo število in vrsto implantatov. Sledi operacija v lokalni anesteziji, pri kateri v kost vstavimo implantate in zašijemo robove rane. Nato počakamo 3-6 mesecev (odvisno od vrste posega in položaja implantata), da implantat obraste kost.
Sledi odprtje implantatov in namestitev oblikovalcev dlesni ki, kot pove njihovo ime oblikujejo dlesen okoli vsadka. Oblikovalec dlesni pustimo na implantatu še okrog 14 dni, sledi odtiskovanje stanja in izdelava prevleke na implantatu.
Koliko implantatov potrebujem?
- 1 implantat – Najbolj primerna rešitev za nadomeščanje enega manjkajočega zoba. Stanje lahko sicer rešujemo tudi z mostičkom, a pri tem obrusimo še dva sosednja zoba. Mostiček je potrebno tudi menjati, ko ta dotraja, kar za prevleke na implantatih ni značilno. Torej se tem težavam lahko izognete z vsaditvijo enega implantata, ki omogoča enostavno čiščenje, prav tako pa ohranite sosednje zobe nedotaknjene.
- 2 implantata – Če manjkata 2 zoba ali če manjka več zob skupaj na eni strani čeljusti, uporabimo implantate kot nosilce mostička. Z vsaditvijo dveh implantatov v spodnji čeljusti lahko tudi dobro stabiliziramo totalno protezo.
- 3 in več implantatov – Več implantatov je potrebnih pri zahtevnih protetičnih rehabilitacijah, ko manjka veliko zob ali vsi zobje.
Ali so implantati primerni zame?
Implantati so primerni za večino odraslih, ki imajo dovolj kostnega tkiva za podporo implantatov. Za ugotovitev vaše primernosti za implantate se posvetujte z našimi implantologi, ki bodo opravili temeljito diagnostiko in načrtovanje.
Ali je postopek vstavljanja implantatov boleč?
Vstavljanje implantatov poteka pod lokalno anestezijo, zato postopek običajno ni boleč. Po posegu se lahko pojavi nekaj nelagodja, ki pa je obvladljivo z blagimi protibolečinskimi zdravili.
Kako dolgo traja postopek vstavljanja implantatov?
Trajanje postopka vstavljanja implantatov je odvisno od števila implantatov in zahtevnosti primera. Običajno traja od nekaj ur do nekaj tednov, vključno s fazo zdravljenja po vstavitvi implantatov.
Kako dolgo implantati držijo?
Če so pravilno vzdrževani, lahko implantati trajajo celo življenje. Redni obiski pri zobozdravniku in dobra ustna higiena sta ključnega pomena za dolgoživost vaših implantatov.
Ali se implantati razlikujejo od naravnih zob?
Implantati so izjemno naravna rešitev za nadomeščanje izgubljenih zob, saj se tesno integrirajo s kostnim tkivom in delujejo enako kot naravni zobje. Estetsko so zelo podobni naravnim zobem, kar zagotavlja naraven in samozavesten nasmeh.
Je res potrebno zobne vsadke čistiti še pazljiveje?
Za implantate (oziroma zobne vsadke), ki veljajo danes za zelo uspešen način reševanja težav, povezanih z delno ali popolno brezzobostjo, je pogosto prisotno zmotno prepričanje, da zahtevajo manj nege kot naravni zobje. Zavedati se moramo, da jih, če zanje ne skrbimo z ustrezno ustno higieno, čaka enaka usoda, kot naravne zobe – tudi ti namreč lahko izpadejo.
Bakterijske zobne obloge, ki jih sami neredno ali nezadostno odstranjujemo, lahko na zobeh privedejo do nastanka zobne gnilobe in parodontalne bolezni, ki se začne z vneto dlesnijo. Podobno se dogaja ob implantatih. Bakterije, ki se dalj časa zadržujejo na površini implantata, ob dlesni prav tako kot pri zdravem zobu povzročijo vnetje – pri tem imamo opravka s periimplantatno boleznijo.
Če je ob implantatu vneta samo dlesen, govorimo o periimplantatnem mukozitisu, podobno kot je to ob zobu gingivitis. Če je ob implantatu raztopljena že kost, govorimo o periimplantitisu, podobno kot je to pri zobu parodontitis. Vnetje in s tem raztapljanje kosti ob implantatih napreduje bistveno hitreje kot raztapljanje kosti ob zobu. Tako je nenegovani implantat lahko žrtev hitrega uničenja kosti, zaradi česar lahko posledično izpade.